
„Всички“ публикации в WordPress
Менюто Публикации > Всички
показва списък с блогпостовете, които имаме на сайта си. От тук можем лесно да ги филтрираме и администрираме, преглеждайки и променяйки някои от основните им характеристики.
Бързи филтри
Най-горе над списъка със статиите виждаме няколко линка, от които най-бързо можем да филтрираме публикации.
Тези линкове включват:
Всички публикации
- Публикувани – такива, които са публично видими на сайта
- Планирани – които чакат бъдещ момент, за да станат видими
- Чернови – които не са завършени
- Чакащи (одобрение) – статии, които помощни автори са подготвили, но не са публикувани от администратори с нужни права
- Кошче – което показва (неперманентно) изтрити статии
Търсачка
В дясно от тези линкове се намира и търсачка, помагаща ни да търсим измежду всички публикации. Тази търсачка проверява заглавието и съдържанието на блогпостовете и в резултат показва тези, при които има съвпадение на търсения израз.
Масови действия
Това меню ни позволява лесно да приложим една и съща промяна към повече от една или дори всички публикации. За да изберем тези, към които искаме да приложим масовите действия, трябва да ги селектираме с отметка преди името им от списъка по-долу.
Двете основни опции, които виждаме са „Редактиране“ и „Преместване в Кошчето“.
При „редактиране“ излизат допълнителни възможности.
Първата е да премахнем някоя от селектираните статии, ако сме я избрали по погрешка. След това имаме възможност да променим категориите им, етикетите, автора, дали е позволено към тях да се публикуват коментари, статуса и формата им, това дали да са sticky както и да позволим или забраним pings.
За pings ще говорим друг път, за момента само ще споменем, че са нещо подобно на коментари.
Допълнителни филтри
След масовите действия виждаме и още полета за филтриране на статиите. В зависимост от това какви plugin-и сме инсталирали към своята инстанция на WordPress е възможно тук да присъстват още доста, но вградените са само по дата и категория.
Филтърът по дата реално ни позволява да филтрираме публикации от даден месец, а този по категория – да видим публикации от нея.
Тези допълнителни филтри могат да се използват не само съвместно един с друг, но и ако сме използвали някой от бързите филтри, можем и него да съчетаем с тези.
Списък
Най-накрая стигаме и до най-съществената част, която ни показва списъка със статиите в блога ни.
При клик на „Заглавие“ или „Дата“ можем да подредим списъка по съответния белег (property) възходящо или низходящо (ако продължим да кликаме ще обръщаме към другия ред).
При hover с мишката над някоя от всичките публикации се показват допълнителни бутони за:
- Редактиране – което е същото като да кликнем на името на статията
- Бързо редактиране – което прилича малко на формата с масови действия, но е само за този блогпост
- Изтриване – което премества публикацията в кошчето
- Преглед – което ни отвежда до публичната страница на статията
В следващата колона виждаме името на автора на статията. Ако кликнем на него той действа като филтър, така че това ще покаже само публикации, които той е направил. Това филтриране има смисъл когато в блога има няколко автора и искаме да видим публикациите на един от тях.
В третата и четвъртата колона виждаме двете основни таксономии – категории и етикети. Техните линкове работят по аналогичен начин на тези на филтрирането по автор.
В предпоследната колона виждаме информация за коментарите към статиите ни. Ако такива са налични ще видим броя им, а при клик върху него ще бъдем отведени до страница за менажирането на тези коментари, но това ще обсъдим в друг урок.
[…] видео урока си „Всички“ публикации в WordPress (и по-специално във видеото към него) споменавам за pings […]